Lapszemle az online rockzenei sajtóban frissen megjelent lemezkritikákból.
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
A Project:Fated EP-je egészen sokáig pihent a fiókban, de végre csak eljutottunk odáig, hogy meghallgassuk a Kristálypohár dalait. Mint utólag kiderült, nagyon jól tettük, hogy nem halogattuk tovább ezt a három dalt, de hát tartsatok velünk és fedezzétek fel magatok is ezt a projektet!
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Külön pozitívumként említendő, hogy amíg nagy visszatérések általában felemás produkciót eredményeznek, és sok esetben úgy tűnhet, hogy a nagy zenekarok a saját maguk tribute bandáiként üzemelnek néhai fénykoruk nosztalgiájában ábrándozva, a Hate Transplant-ról az önismétlés egyáltalán nem mondható el. A Slashing Victory-n hallható lágyító hatású speed metal elemek helyét a nyers intenzitás vette át. A megújulás, kísérletezés képessége és annak affinitása szinte olyan szinten érzékelhető az albumon, mint egy fiatal banda debütálásán.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Metal.hu oldalon...!
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Tomiék bele tudják 6-7 percbe is sűríteni a zenekar védjegyeit, akár a Kreator a legutóbbi „Hate Über Alles” lemezébe. Van itt ultra gyorsaság, hajat reptető kalapálás, döngölős lelassulás, üvöltés és dallamok, és ezek jól összefűzve egy kerek egésszé, amik egymás után többször is meghallgatva méginkább beleolvadnak a hallójáratba és észre sem vesszük, hogy napközben előbukkannak váratlanul.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Rattle Inc.-utód Rattle A.D. webzine honlapján...!
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Első körben megjegyezném, hogy több helyen is láttam a Funust a Darkthrone-fèle black metal stílussal párhuzamba hozni, ami szerintem csak részben helyt álló. Igen, vannak benne blastbeat-ek, károgás, reszelések, de az egész albumban megbújó melankolikus költészet, illetve sötét/szomorkás dallamok, szólók alapján a dark metal kifejezés inkább mérvadó tevékenységükre. Nem érzek ebben a zenében gonoszságot, sátáni energiákat, a black metal stílusra jellemző mélyenszántó gyilkos gondolatokat. Inkább hallom az elkeseredettséget, mizantrópiát, emberi dolgokat, amit sokszor még nehezebb megfogalmazni zenében.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Fémforgácson...!
Hallgasd meg az album dalait: "Örökké" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
A kreatív habitusáról híres Czakó Dániel (Formorket, Karst, Pagan Megalith, Paragon Zero) szinte fogalom úgy a miskolci, mint az országos black metal undergroundban, de hosszabb ideje már a híres punk rock csapat sorait erősíti. Emiatt csak reménykedni lehetett benne, hogy egyszer visszakacsint, ami most megtörtént ugyan, viszont az alkalom mégsem örömteli. Barátja és korábbi zenésztársa, a szintén miskolci Bonnyay Péter (Aornos, Pagan Megalith, Paragon Zero), a Junkies technikusának 2021-es halála vezette vissza a fekete fém világába. A Shrines of Morbid Indignity dalszövegei eredetileg Bonnyay hagyatékából származnak, amihez Czakó (itt Gravel Shores) zenét írt, majd a többi Junkies-tag bevonásával rögzítették a lemezt. Rögtön leszögezem, a dallamokkal erősen körülbástyázott, hangzásában mégis a korai norvég black metal hőskorát idéző tizenhárom szerzemény mindegyike letisztult, túlzásoktól mentes, korrekt alkotás.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Kronos Mortus honlapján...!
Hallgasd meg az album dalait: "Shrines of Morbid Indignity" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Itt a tél, meg már az új év is. Ez sok mindent jelent, mind közül a legizgalmasabb viszont az, hogy a veszprémi punkok magukra öltik black metal gúnyájukat. És így télvíz derekán, már harmadjára csodálhatjuk meg, a bakonyi tájak, tremolóba foglalt báját. [...] Az első kettő 7 perces dal, minden tekintetben változatos, persze csak a stílusra jellemző monotonitási szabályokat betartva. A jégcsap riffek végi hullámzanak, hol csatába hívnak, hol pedig megpihennek.
Olvasd el a teljes lemezkritikát az Ópiumbarlang blogon...!
Hallgasd meg az EP dalait: "III" (2023)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Leszögezem, nem fogok késhegyig menő vitába bocsátkozni arról, hasonlít-e bármelyik banda hangzásához a hazai nu metal/industrial csapat anyaga. Természetesnek tartom, hogy egy olyan univerzális műfaj mint a metál, folyamatosan reflektál más zenei irányzatokra, amelyből azután valamennyire töltekezik is. E tekintetben úgy vélem, a magyar szintér crossover szekciójában az Acid Empire ment el legtovább, s e pillanatban nem tudnék mondani még egy ilyen különleges produkciót, akiknek jellegzetessége volna, hogy nem pusztán átlépik a metál formai mezsgyéit, hanem elmossák azokat. Korongjuk hét száma 25 perecen keresztül feszegeti a mindeddig ismert zenei határokat is. Rögtön a nyitó szám, a Never Forgiven prezentálja mire számíthatunk: az elektronikus, a rap és a metál eddig idehaza ilyen mély merítéssel ki nem próbált műfaji ötvözetét, amit a második tétel, a Horrified azonnal tökéletes formában futtat ki.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Kronos Mortus oldalán...!
Hallgasd meg az album dalait: "Feast" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Ami mellett nem mehetünk el, hogy a srácokat ún. metalos hardcore-bandaként ismerte meg a negyérdemű kicsivel több mint négy éve, és noha a hardcore-gyökerek még mindig ott vannak a zenéjükben, a sebességükben, vagy csak az énekes, Waldmann Szilárd fizikumában, a technikai részeit lassacskán levedlette a zenekar. Az egyszerűbb és súlyosabb témákat felváltották a technikásabb, groove- és svéd láncfűrészhangzás-orientáltabb tekerések, ami a mostani kislemezen már jócskán inkább előtérbe kerül, mint a másfél évvel ezelőtti második nagylemezen, ami még azért próbált ebbe a hácés vonalba több ujjal kapaszkodni. Ezzel amúgy semmi gond nincs, sőt, nekem a Devoid valahogy mindig inkább metal volt, mint hardcore. Most pedig, hogy a zsánerrendőrség is lehelyszínelt, lássuk, mit is értek az “elmetalosodás” alatt.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Nuskull honlapján...!
Hallgasd meg az EP dalait: "Parallel Realities" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
A Hamvak egy új érát ígér D muzikális evolúciójában, az ősi legendák, pogány kozmológiával áthatott rituálék sötétebb oldalát hívatott bemutatni nekünk ez a megzabolázatlan fekete lyuk. És ez nem csak egy üres promó szöveg, a Maelstrom of Abhorrent Incantations valóban újat tud mutatni mindazoknak, akik képesek beinjektálni ezt a sűrűn hömpölygő iszapot a vénájukba. D tényleg egy új megközelítésből nyúl hozzá a régmúlt ősi varázslatához, mégpedig egy minden eddiginél sokrétűbb, többdimenziós dalszerzés és a death metal brutalitásának az előtérbe helyezésével.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Fémforgácson...!
Hallgasd meg az album dalait: "Maelstrom of Abhorrent Incantations" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Maga a hanganyag bizonyos szempontból szólólemez, de a dalokban a zenekar minden jelenlegi tagja közreműködött. A CD pedig megzenésített verseket is tartalmaz ugyan, de a tracklisten szép számmal akadnak klasszikus Pokolgép nóták, ahogy friss dalok is. Az újdonságok és a régiségek aránya közel fele-fele, pontosabban a végeredmény tíz-hét az utóbbiak javára. Ami a legtöbb rajongót meg fogja lepni, az nem más, mint maga a tény, hogy a stúdióban az összes dalt Gábor énekelte fel. Aki járt már Pokolgép koncerten, az tisztában van vele, hogy a gitáros élőben alaposan kiveszi a részét a vokálokból, de sokan feltehetően csak most fognak rácsodálkozni, hogy szólóénekesként sincs rejtegetni valója.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a RockStation blogon...!
Hallgasd meg az album dalait: "Tiszta szívvel Pokolgép" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Az előzetes belefülelések alkalmával, meg voltam róla győződve, hogy ez egy külföldi csapat, akik valamilyen bizarr oknál fogva megszállottként szeretik a magyar / erdélyi történelmet és kultúrát (volt már rá példa, igaz többnyire zenekarnév választásnál) majd végül szembesültem a tényekkel. A Denevér, Terebesi Tibor OMB, azaz „one man band” black metal projektje, ahol gyakorlatilag szinte teljesen egyedül csinált mindent. A zeneírást, komponálást, dalszövegeket, feljátszást (összes hangszer plusz a vokálok) és a felvétel is az ő munkája, amiben Vincze Tamás közreműködött. Illetve pár nótában az Aornos főnök Tátrai Csabát hallhatjuk bőszen virgázni. Őrületes meló van ebben, ezt azonnal levágtam, nem akármikor pattint ki a tarsolyából egy ilyen lemezt az ember.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a Kronos Mortus honlapján...!
Hallgasd meg az album dalait: "Vámpír" (2022)
- A hirdetés mentése sikerült
- Ary
- News
Mivel magam is a black metal irányából közelítettem a formációhoz, fogalmam sincs, hogy a Junkies tábora hogyan reagálta le a dolgot, de kötve hiszem, hogy a Stonebloodnak bármilyen érdemi hatása lenne arra a zenekarra. Dániel célja a Stoneblooddal az volt, hogy korábbi zenésztársának, a 2021-ben elhunyt, és főként a Paragon Zero, illetve a Pagan Megalith révén ismert P.-nek emléket állítson. Ehhez pedig az egykori társ dalszövegei szolgáltatták az alapot, melyeket Dániel (itt: Gravel Shores) zenésített meg. A Junkies három további muzsikusa pedig egy ez idáig járatlan útra tévedt.
Olvasd el a teljes lemezkritikát a RockStation blogon...!
Hallgasd meg az album dalait: "Shrines of Morbid Indignity" (2022)